top of page

2-5/10

טיול ג'יפים במדבר, בישול משותף בשטח, לינה בעומק השטח, תצפיות יפות, סיפורים, קהילת מטיילים ואוויר מדבר.
התפקיד שלנו הוא לדאוג לכל מה שצריך- כדי לספק לכם חווית שטח אמיתית וחיבור לקהילת המטיילים שלנו!

אנחנו מציעים: הדרכה מקצועית על ידי מובילי טיולי ג'יפים מנוסים, בוגרי וינגייט, קנייה מרוכזת של האוכל ובישול משותף בהנחיית מבשלי השטח המנוסים שלנו, מדורה בכל לילה, צוות לוגיסטי תומך, במקרה הצורך- ציוד קמפינג להשכרה.

למי מיועד הטיול?

הטיול מתאים לרכבי 4X4 עם הילוך כח. 

מה בתכנית?

יום שני 2/10 - היום הראשון למסע.
ניפגש בשעה 9:00 בתחנת הדלק שבכניסה ליישוב צוקים. נא לתדלק לפני המפגש! במקום יש גם שירותים, חנות נוחות וכדומה, אנא סיימו את ענייניכם עד לשעת המפגש. לאחר התוודעות, קפה ועוגה של בית, נערוך תדריך והיכרות ראשונית בין המשתתפים. ניפרד לשלום מהציוויליזציה למשך הימים הקרובים ונצא לדרך... ניסע דרומה על כביש הערבה כ-7.5 ק"מ עד לירידה לנחל ברק. 
בירידה לשטח נוריד אוויר מהצמיגים וניכנס לאווירת הטיול. ניסע קטע מנחל ברק, נחבור לנחל פארן העצום, נחל ציחור, נבקר בארמון ציחור.
נאכל ארוחת בהריים טעימה ונמשיך בדרכנו לאורך נחל ציחור. נחצה את כביש 40 ונטפס בדרך מאתגרת לתצפית על בקעת צחיחה.
משם ניסע לחניון הלילה הטוב ביותר בנגב (שזכה ביושר לכינוי: סוף העולם) :) הלא הוא שער צניפים, שם נקים את מחנה הלילה הראשון. נבשל ארוחה טובה, נדליק מדורה ונהנה מהלילה המדברי זרוע הכוכבים.

יום שלישי 3/10 היום השני למסע.

בבוקר נתעורר לקול שריקת הקומקום. כרגיל, קפה תה ועוגה. נקפל ונעמיס בזריזות את הציוד, בשעה 9:00 נערוך תדריך קצר ונצא לדרך. 
ניסע לאורך דרך עתיקה לעבר נחל גרזי. בנחל גרזי נגביר קצב ונעצור לביקור קצר בבורות גרזי. נמשיך לאורך נחל גרזי שיעניק לנו חוויה מיסטית משהו של סוף העולם, או אולי ראשיתו? נעצור להפסקת צהריים בחניון עובדה. ניסע לאורך נחל איה (מותנה באישור הצבא. לחילופין - נעקוף את הקטע הזה בכביש) ונעצור לתצפית על הערבה בהר עיט. נגלוש לערבה בקטע כביש קצר ונעצור בחניון יום לארוחה קלה ומילוי מים. נטפס במעלה שחרות עוצר הנשימה וניסע לעבר חניון הלילה בחולות כסוי. נקים מאהל, נבשל ארוחה, נדליק מדורה, ונתענג על הלילה המדברי.

יום רביעי 4/10 היום השלישי למסע.

משכימי הקום יוכלו להשתעשע בטיפוס רגלי על דיונת החול וגלישה (או התגלגלות) ממנה. לאחר קפה של בוקר, נקפל ונעמיס את הציוד,  תדריך קצר ונצא לדרך בשעה 9:00. נתגלגל דרומה לאורך בקעת עובדה לכיוון שמורת צוקי שיירות. ניסע לאורך נחל מלחן, בבאר מלחן נעצור לארוחת בהריים טעימה. ניסע בערוץ נחל מתק בעל הקירות המרהיבים, נצא להליכה קצרצרה בערוצון יפה. נטפס להר ברך שיעניק לנו את אחת התצפיות הכי יפות שיש לארץ הזו להציע. ניסע בדרך משובשת לעבר נחל בטמים, נרד במעלה סיירים אל עבר נחל עתק, שכשמו כן הוא - הנשימה נעתקת מהיופי שלו. נצלם את אצבע(?) האלוהים המפורסמת, נעצור להצטלם לצד קניון עמוק ומרהיב, וניסע אל חניון הלילה שלנו, שיהיה בנחל עתק פינת נחל רחם או בבאר אורה, לפי הזמן והאפשרויות. בתאבון....

יום חמישי 5/10

בוקר טוב לאנשי המדבר... אחרי קפה טוב, איזו עוגייה או משהו, ותדריך ליום האחרון (מה, כבר נגמר?) - נצא לדרך. נחלוף על פני באר אורה, ניסע בנחלים עוצרי נשימה ומאתגרי נהיגה, ואח"כ בציר הנפט המטלטל. נקפוץ לבקר בעמודי עמרם, שם נאכל את ארוחת הבהריים המסורתית שלנו. ניסע בנחלים שחורת ורודד, נחפש את הדייק האדום, נחצה את נחל נטפים לכיוון הר שחמון שיהווה קינוח לטיול, ממש לפני המפגש המרגש עם הים האדום.

שעת סיום משוערת באילת: 15:00

עבירות

הטיול ברמת עבירות בינונית. דרוש רכב 4X4 עם הילוך כח, הגבהה ומיגון מומלצים תמיד.

הליכות ברגל

הטיול כולל מספר הליכות קצרות, רמת קושי קלה-בינונית (ההליכות אינן חובה).

מה כולל הטיול?

  • הדרכה, הכוונה לנהגים בנהיגת שטח והובלת המסלול

  • הדרכת תוכן אודות תא השטח

  • צוות לוגיסטי 

  • ארוחות משותפות- קונים במרוכז ומבשלים יחד- כולם משתתפים- ציוד הבישול עלינו

  • מדורה בכל לילה

מה עוד חשוב לדעת?

  • חשוב להכיר את תנאי ההרשמה וההשתתפות

  • עלות הטיול לארבעת הימים: 600 ש"ח לרכב.

  • עלות הארוחות: 250 ש"ח למשתתף. ילדים מתחת לגיל 5 לא משלמים. 

מוזמנים לדבר איתנו ב-

סמל הלוגו של וואטסאפ
IMG20210923162123.jpg
bottom of page